e-solarium.pl - katalog solariów - Kraków

e-solarium artykuły

Czym charakteryzuje się profesjonalne solarium

2013-12-11 23:33:30

Czym charakteryzuje się profesjonalne solarium

Aby salon uzyskał w naszym rozumieniu miano profesjonalnego, musi proponować usługi, których standard będzie zapewniał jego klientom bezpieczne i zarazem efektywne opalanie.

Wiedząc z doświadczenia, iż to nie urządzenie opala w salonie, lecz jego obsługa, musimy jako klienci zwrócić uwagę nie na to, czy w odwiedzanym przez nas solarium stoją najnowsze z dostępnych na rynku urządzeń, lecz na to, jak obchodzi się w nim z naszą skórą. Przy pierwszej wizycie obsługa powinna poświęcić nam trochę czasu, zasypując nas może nie zawsze w naszym zrozumieniu mądrymi pytaniami.

Należą do nich między innymi:
? Czy opalaliśmy się już kiedykolwiek w solarium?
? Kiedy ostatni raz opalaliśmy naszą skórę?
? Czy jeśli pierwszy raz jesteśmy w solarium, to kiedykolwiek opalaliśmy się całkiem nago?
? Jak nasza skóra reaguje na słońce?
? Czy zażywamy obecnie leki, których działanie wyklucza opalanie?
? W jakim celu przyszliśmy do salonu?
? Czy na ciele mamy znamiona lub przebarwienia?

Jeśli takie pytania nie padają przy naszej pierwszej wizycie, a personel nie sporządza dla nas indywidualnego planu opalania, to należy salon natychmiast opuścić i to bez względu na to, że w szybie wystawowej przeczytaliśmy o rewelacyjnej promocji cenowej, nowych lampach, aromaterapii i morskiej bryzie podczas opalania. Nic tu po nas! Jeśli właściciel dba tylko o swój portfel, zapominając o tym, że to my mu płacimy za usługę, to nie pomoże mu nawet najlepszy wystrój ani najdroższe urządzenia. Naturalnie najlepszą z możliwych konstelacji jest przypadek, kiedy to przyjemnie urządzony salon, wyposażony w nowoczesny, komfortowy sprzęt dysponuje fachową obsługą, proponując swoje usługi w przystępnej cenie. Takich właśnie salonów Państwu oraz całej branży jak najwięcej z całego serca życzymy! Warto również, wchodząc do salonu, zwrócić uwagę na to, czy salon jest zrzeszony w ZPBS, a jego personel odbywa regularnie szkolenia zawodowe. Jeśli tak, to z całą pewnością będzie się tym chciał pochwalić i wywiesi w widocznym miejscu aktualne certyfikaty ze zdjęciem świadczące o tym, iż osoba za ladą wie, jak ma się obchodzić z naszą skórą, którą powierzamy jej podczas każdej naszej wizyty!

Uwaga! Certyfikaty bezpieczeństwa urządzeń, jak i te wystawiane przez producenta lub handlowca zaświadczające ukończenie kursu obsługi nie dają niestety klientowi nic poza gwarancją tego, iż właściciel nie zmajstrował urządzenia sam w swoim garażu, a obsługujący personel umie go włączyć i wyłączyć. Takie certyfikaty niezbędne są podczas kontroli sanepidu, inspekcji pracy czy nadzoru budowlanego.

Artykuł pochodzi z serwisu www.solarium.pl

www.solarium.pl

Zobacz także: