e-solarium.pl - katalog solariów - Kraków

e-solarium artykuły

Pielęgnacja skóry po opalaniu

2011-09-07 00:33:45

Pielęgnacja skóry po opalaniu

Ze względu na to, że skóra opalana na plaży poddawana jest w stosunku do solarium stosunkowo długiemu wpływowi niekorzystnych dla jej kondycji czynników zewnętrznych, zalecamy bezpośrednio po zejściu z plaży i odświeżającej chłodzącej kąpieli pod prysznicem nałożenie nawilżającego balsamu po opalaniu. Szeroką gamę balsamów nabyć można szczególnie w sezonie letnim w drogeriach i sklepach kosmetycznych oraz aptekach. Specjalistyczne preparaty po opalaniu renomowanych firm produkujących kosmetyki do solarium można nabyć również - bez względu na porę roku - w profesjonalnie prowadzonych salonach solaryjnych.

Charakterystyczną i często spotykaną nazwą serii kosmetyków tego typu jest określenie "After Sun", co w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego nie oznacza nic innego jak po prostu - po słońcu, po opalaniu.

Nowoczesne preparaty z serii "After Sun" zawierają bardzo złożone kompleksy składników szybko i skutecznie regenerujących skórę po intensywnej ekspozycji na słońce i nie tylko. Cena kosmetyku uzależniona jest w dużej mierze od substancji w nim zawartych oraz jakości składników, a także - co oczywiste - od marki. W tym przypadku jesteśmy zdecydowanie wyznawcą teorii "lepiej tanio aniżeli wcale". Nie mamy jednak nic przeciwko rozpieszczaniu swojej skóry preparatami zawierającymi algi, witaminy, naturalne wyciągi i olejki roślinne oraz wiele innych wyszukanych substancji wpływających na polepszenie "samopoczucia" naszej skóry i przedłużenie jej młodości.

Artykuł pochodzi z serwisu www.solarium.pl

Zobacz także: