e-solarium.pl - katalog solariów - Kraków

e-solarium artykuły

Opalanie natryskowe ? sposób na opaleniznę bez słońca

2013-08-28 17:52:30

Opalanie natryskowe ? sposób na opaleniznę bez słońcaOstatnimi czasy coraz popularniejsze staje się opalanie natryskowe. Jest to rodzaj sztucznej opalenizny, idealny dla osób, które nie mogą opalać się na słońcu lub w solarium ? czy to ze względów zdrowotnych, czy też po prostu dlatego, że nie lubią tego robić. To także świetna alternatywa dla osób, które samodzielnie nie radzą sobie z aplikacją samoopalacza.

Czym jest opalanie natryskowe? To nic innego jak specjalny samoopalacz w płynie, równomiernie rozprowadzany na skórze przez kosmetyczkę za pomocą specjalnego urządzenia. Niektóre firmy oferują możliwość wyboru intensywności odcienia opalenizny, inne z kolei oferują produkty, które idealnie dopasowują się do naszej skóry tworząc bardzo naturalną opaleniznę. Producenci zapewniają trwałość opalenizny do 7 dni, jednak przeważnie jest to 5 dni intensywnej, równomiernej opalenizny.

Gdzie można opalić się natryskowo? Najczęściej taką opcję mają w swojej ofercie salony kosmetyczne, choć istnieją już także specjalne salony, specjalizujące się tylko i wyłącznie w opalaniu natryskowym. Sam proces odbywa się w specjalnej kabinie lub namiocie. Często otrzymuje się jednorazową bieliznę, jednak można opalać się również we własnej bieliźnie lub kostiumie kąpielowym, lub też nago.

Sam zabieg polega na rozpylaniu samoopalacza w płynie przez kosmetyczkę specjalnym pistoletem na ciało klientki. Przed zabiegiem warto zabezpieczyć paznokcie i skórki wokół nich, nadgarstki, wnętrze dłoni, a także niekiedy łokcie, kolana czy nawet brwi, ponieważ w tych miejscach produkt może nadmiernie się osadzać, powodując ciemniejszą opaleniznę. Można to zrobić używając treściwego kremu. Na włosy zakładany jest czepek.

Jak przygotować się do opalania natryskowego? Dzień przed warto wykonać porządny peeling całego ciała, należy jednak uważać, aby nie zawierał on w składzie żadnych olejów. Przed samym zabiegiem nie powinno nakładać się na ciało kremów czy balsamów, stosować dezodorantu, perfum ani też nakładać makijażu.

Opalanie natryskowe pozostawia pewne ślady, podobnie jak samoopalacz. Dlatego też bezpośrednio po zabiegu mogą pozostać ciemniejsze plamki w miejscach, gdzie skóra się załamuje ? np. na szyi, na ubraniach mogą pozostać niewielkie plamy. Nie należy ich wycierać! Dlatego też najlepiej na zabieg wybrać się w luźnych ubraniach i bieliźnie, warto też uważać, aby zaraz po opalaniu np. nie nosić ciężkiej torebki na ramieniu. Ocierająca się bezpośrednio po zabiegu odzież może spowodować starcie produktu, a w efekcie powstanie bielszych plam na ciele.

Przez 8-12h po zabiegu nie można brać prysznica, nadmiernie się pocić. Warto uważać też na dłonie, aby nie zmyć zbyt dużej ilości produktu. Dlatego dobrze przed samym zabiegiem wziąć prysznic, a zabieg wykonywać wieczorem, aby samoopalacz zadziałał przez noc ? rano możemy już bezpiecznie wziąć prysznic, albowiem opalenizna zostanie już utrwalona. Po tym czasie nie musimy już martwić się o to, że opalenizna ?się wytrze?.

Według producentów opalenizna powinna utrzymywać się do 7 dni. Możemy przedłużyć nieco ten efekt, np. podczas kąpieli rezygnując z użycia gąbek czy peelingów, wycierając się ręcznikiem w sposób delikatny, bez tarcia. Należy mocno nawilżać skórę, można także używać balsamów brązujących lub samoopalaczy.

Kiedy najlepiej skorzystać z opalania natryskowego? Klientki często decydują się na zabieg np. przed wyjazdem na wakacje, aby podczas pierwszych dni na plaży nie wyróżniać się bladą skórą. Warto też skorzystać z tej metody przed większymi wydarzeniami, jak np. studniówka czy wesele. Można też opalać natryskowo tylko niektóre części ciała, jak np. nogi lub tylko twarz. Jeśli dobrze przygotujemy naszą skórę do zabiegu, opalenizna schodzi równomiernie, pozostawiając skórę coraz jaśniejszą, aż opalenizna całkowicie zniknie.

fot: flickr.com/spraytanningsouthflorida

Ewa Mitschke

Zobacz także: